Американський брокер перестане приймати від росіян рублі

Популярний американський брокер Interactive Brokers з 31 липня перестане приймати від росіян карбованцеві перекази для поповнення рахунків, пише РБК з посиланням на джерела в компанії та на ринку.

“Після 31 липня IB припинить прийом переказів у рублях, більш детальна інформація про це буде розіслана клієнтам у найближчі кілька днів”, – наводить видання слова спеціаліста служби підтримки брокера у відповідь на звернення одного з клієнтів. Інший клієнт розповів, що конвертувати рублі в долари, а також відкривати чи збільшувати карбованцеві позиції забороняється вже зараз.

Досі Interactive Brokers приймав карбованцеві перекази лише з рахунків, відкритих у банках, які не потрапили під санкції. Співрозмовники вважають, що Interactive Brokers може примусово конвертувати рублі в долари після 31 липня.

На їхню думку, рішення брокера пов’язане зі зростанням популярності рублевих транзакцій, які, до того ж, не оподатковувалися комісією, на відміну від операцій у доларах. Багато росіян в умовах валютних обмежень використовували рахунки в Interactive Brokers для купівлі валюти або для її зберігання, оскільки російська влада не встановила лімітів із зарахування рублів на іноземні рахунки.

З 14 червня Interactive Brokers заборонив росіянам відкривати нові позиції у цінних паперах Євросоюзу. Таке обмеження щодо російських фізичних та юридичних осіб прописано у санкціях з боку ЄС. Ще раніше компанія попереджала про можливе блокування рахунків російських громадян. При цьому про припинення обслуговування росіян поки не йдеться.