Американським інвесторам заборонили купувати російські акції

Міністерство фінансів США посилило фінансові санкції щодо Росії та заборонило американським інвесторам купувати російські папери. Про роз’яснення пише Reuters.

Уточнюється, що громадянам США заборонені будь-які інвестиції у Росії. У тому числі це стосується купівлі будь-яких російських боргових зобов’язань або акцій, що належать російським компаніям, на вторинному ринку. У той же час вони, як і раніше, можуть продавати такі активи або сприяти їх продажу нерезидентам США, а також продовжувати володіти такими цінними паперами.

Правила застосовуються як до корпоративних та суверенних боргів, так і до акцій. За оцінками Bloomberg, нові заходи вдарять по фондах, які торгують російськими облігаціями, оскільки скоротять кількість потенційних покупців цих активів та обвалять їхню вартість.

Раніше подібна заборона поширювалася лише на первинне розміщення російських цінних паперів. З літа 2021-го щодо російського держборгу діють санкції США, які забороняють американським фінансовим установам брати участь у первинних розміщеннях облігацій Мінфіну та Центробанку. Вторинний ринок обмеження при цьому тоді не торкнулися.

У лютому 2022 року санкції проти держборгу було розширено: США ввели заборону для громадян на покупку на вторинному ринку державних облігацій, випущених Мінфіном Росії, Банком Росії або Фондом національного добробуту після 1 березня 2022 року