Біткоїну передбачили падіння до 13 тисяч доларів

Засновник та головний інвестиційний директор Absolute Strategy Research Ян Харнетт в інтерв’ю CNBC передбачив курсу біткоїну подальше падіння до рівня 13 тисяч доларів за одиницю.

За словами Харнетта, інвестори останнім часом усвідомили, що біткоїн неможливо сприймати як повноцінну валюту, товар або засіб заощадження. Насправді він є винятково спекулятивним активом.

Також Харнетт навів аргумент про те, що в історичних масштабах біткоїн зазвичай дешевшає на 80 відсотків своїх пікових значень. Щодо історичного максимуму на рівні 69 тисяч доларів, досягнутого наприкінці 2021 року, зниження ціни на 80 відсотків означатиме досягнення 13 тисяч доларів.

«У світі, в якому на фінансових ринках достатньо ліквідності, біткоїн процвітає. Коли цю ліквідність забирають Центробанки [в рамках посилення грошово-кредитної політики], він перебуває під сильним тиском», – зазначив Харнетт.

Останні тижні на ринку криптовалют спостерігається суттєвий спад, зумовлений переходом інвесторів у більш надійні традиційні активи на тлі кризи, а також скандалом навколо Стейблкоіна TerraUSD, що втратив прив’язку до долара.

На момент публікації біткоїн торгувався по 20,4 тисяч доларів. Зниження за останню добу становило 3,17 відсотка.