Блаттер оскаржив відсторонення від виконання обов’язків глави ФІФА

Мішель Платіні (стоїть ліворуч) і Йозеф Блаттер (стоїть праворуч)Президент Міжнародної федерації футболу (ФІФА) Йозеф Блаттер подав апеляцію на рішення відсторонити його від виконання обов’язків голови організації. Адвокат Блаттера направив документ чолі арбітражної палати комітету з етики ФІФА Хансу-Йоахіму Еккерту. Про це повідомляє New York Times.

Захист 79-річного швейцарця наполягає на презумпції невинності і стверджує, що не можна було усувати Блаттера від виконання обов’язків до завершення розслідування. Адвокати також вимагають надати їм всі матеріали, на основі яких було прийнято рішення. Видання зазначає, що голова УЄФА Мішель Платіні також має намір подати апеляцію на рішення ФІФА.

8 жовтня арбітражна палата Комітету з етики ФІФА відсторонила від виконання обов’язків Блаттера, Платіні і генерального секретаря ФІФА Жерома Вальке на 90 днів. Цей термін може бути збільшений, але не більше ніж на 45 днів.

26 вересня Комітет з етики ФІФА почала розслідування відносно Блаттера і Платіні. За день до цього Швейцарське федеральне бюро юстиції порушило кримінальну справу стосовно Блаттера. Його підозрюють у недбалості і розкраданнях, а також у дачі хабара Платіні.

Блаттер, який очолював ФІФА з 1998 року, 29 травня був переобраний на п’ятий термін, але вже 2 червня оголосив про відставку після звинувачень у корупції. Покинути свій пост він планує після 26 лютого 2016 року, коли відбудуться вибори нового керівника.