Дуров спростував передачу Google даних користувачів Telegram

Підприємець та розробник Павло Дуров спростував передачу компанії Google даних користувачів месенджера Telegram. Про це він написав у своєму Telegram-каналі.

«Telegram не ділиться з Google особистими даними користувачів на кшталт імен, телефонів, IP-адрес. Крім того, Telegram ніколи не надсилає будь-які дані третім особам автоматично, без явного на те запиту від користувачів», – заявив Дуров.

Він пояснив, що користувачі преміум-підписки можуть надіслати запит на переведення окремого голосового повідомлення до тексту, для чого орендується обладнання Google. Це допомагає отримати максимально хорошу якість транскрипції, але не позначається на збереженні даних. “Google не може робити з цими знеособленими звуковими даними нічого, окрім як генерувати на їх основі текстові версії та повертати назад”, – додав Дуров.

Раніше автор Telegram-каналу “Бекдор” після вивчення умов використання преміальної версії месенджера дійшов висновку, що безпека даних користувачів платної підписки месенджера перебуває під загрозою. З документа випливає, що голосові повідомлення передплатників передають на розшифровку Googlе.