Джонсон закликав НАТО збільшити витрати на оборону

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон закликав, щоб країни-члени НАТО збільшували витрати на військові потреби у світлі подій в Україні. Про це повідомила газета Daily Telegraph із посиланням на витримки з промови глави британського уряду.

Так, прем’єр Британії стверджує, що у найближчі 10 років загрози навколо НАТО лише наростатимуть. «Нам необхідно, щоб усі союзники глибше покопалися [у своїх резервах] з метою посилити стримування та забезпечити оборону у майбутнє десятиліття», — йдеться у заяві.

Також зазначається, що сама Великобританія витрачає 2,3 відсотка ВВП на військові потреби. Водночас у передвиборчій програмі правлячої Консервативної партії від 2019 року містився пункт, який свідчив, що влада планує щорічно виділяти на оборону кошти, частка яких від ВВП перевищувала б на 0,5 відсотка показники інфляції.

Раніше Джонсон закликав G7 та НАТО не заохочувати «поганий світ» в Україні. «Наразі не час заохочувати українців погоджуватися на поганий світ, на світ, для якого їм пропонується віддати шматки своєї території в обмін на припинення вогню. Я думаю, що це було б катастрофою», – передав прем’єр послання «колегам з G7 та НАТО».