Financial Times повідомила про обмеження продажу доларів в Китаї

kyt658eКитайські банки отримали усне розпорядження від регулятора про обмеження продажу доларів США фізичним особам і компаніям. Про це в п’ятницю, 8 січня, з посиланням на власні джерела повідомляє The Financial Times.

Як пояснює видання, подібними методами Пекін намагається боротися з відпливом капіталу. Зокрема, влада КНР стурбовані різким зростанням попиту на американські долари в Шанхаї, а також на гонконгські в Шеньчжені. За словами джерел газети, в Шанхаї в «банку середнього розміру» клієнти без попереднього замовлення не можуть купити більше п’яти тисяч доларів США в день і більше десяти тисяч — з завчасним бронюванням.

При цьому необхідно вкластися у тижневий ліміт, встановлений у розмірі трьох подібних валютних операцій.

В кінці минулого року Народний банк Китаю двічі девальвував юань — 10 і 14 грудня. Останнє зниження склало 137 базисних пунктів. Новий курс встановлений на позначці 6,4495 юаня за долар. За даними на 8 січня, вартість однієї одиниці американської валюти становить 6,57 юаня.

30 листопада 2015-го юань увійшов до списку резервних валют Міжнародного валютного фонду. Щоб домогтися включення національної валюти в цей список, фінансовим владі КНР довелося піти на цілий ряд реформ. В першу чергу, мова йде про лібералізацію правил доступу іноземців на валютний ринок країни. Рішення вступить в силу з 1 жовтня 2016 року.