Глава ОПЕК передбачив подальше подорожчання нафти

badri5069Генеральний секретар ОПЕК Абдалла Салем аль-Бадрі заявив на конференції в столиці Кувейту, що попит на нафту найближчим часом зросте на тлі скорочення поставок з країн, що не входять в картель, передає Bloomberg. У той же час, він визнав, надлишкова пропозиція сировини зберігається, а запаси за останні п’ять років знаходяться на рівні вище середнього.

За словами глави картелю, для нафтової галузі «кращі дні ще попереду». Згідно з його оцінкою, світовий попит на нафту до 2040 року збільшиться до 110 мільйонів барелів на добу. В даний час, за даними ОПЕК, обсяг світового видобутку нафти становить близько 75 мільйонів барелів на добу.

У свою чергу керівник кувейтської державної нафтової компанії Кувейту Kuwait National Petroleum Co. Мухаммад Газі аль-Мутаірі передрік ліквідацію розриву між попитом і пропозицією вже в третьому кварталі наступного року.

У понеділок, 12 жовтня, ціна бареля нафти Brent піднялася на лондонській біржі ICE на 0,68 відсотка і перевищила 53 долара. Американська нафта WTI торгується на рівні трохи нижче 50 доларів за барель, подорожчавши в порівнянні з колишнім рівнем на 0,7 відсотка.

Ціни на нафту впали в кінці 2014 року, опустившись зі 110 до 40 доларів протягом декількох місяців. У 2015-му ціни на Brent коливаються в діапазоні від 40 до 65 доларів за бочку. При цьому обсяг виробництва вуглеводнів поки росте.