Європейців заспокоїли щодо майбутньої економіки

Глава Європейського центробанку (ЄЦБ) Крістін Лагард заспокоїла європейців щодо майбутньої економіки регіону, пише CNBC. Керівник регулятора вважає, що єврозоні вдасться уникнути масштабної рецесії.

За словами Лагард, ЄЦБ готовий у разі потреби підвищувати ставки швидшими темпами, ніж очікувалося раніше. Так регулятор сподівається не допустити подальшого зростання інфляції.

Ми помітно знизили наші прогнози зростання на наступні два роки. Але ми, як і раніше, очікуємо на позитивні темпи зростання завдяки внутрішнім резервам на випадок втрати імпульсу зростання», — зазначила Лагард, коментуючи оцінки фахівців про проблеми європейської економіки, до яких належать: зниження темпів зростання, енергетична криза та нестабільна ситуація з продовольством.

За прогнозами, інфляція в єврозоні за підсумками року досягне 6,8 відсотка — за цільового рівня у два відсотки. Очікується, що на липневому засіданні регулятор уперше за кілька років підвищить базову ставку. На цей крок фахівці чекали протягом останніх місяців і критикували ЄЦБ за нерішучість.