IKEA знайшла покупця на частину бізнесу у Росії


Шведська група IKEA, яка вирішила піти з Росії після початку спецоперації в Україні, вирішила продати частину своїх активів у країні. Йдеться про Ікано банк, заснований групою Ikano (Люксембург) та Credit Europe Bank N.V. (Нідерланди), пише «Комерсант»

Покупця вже знайдено — ним стане російський Кредит Європа банк, стверджують співрозмовники видання, близькі до цієї кредитної установи. Вони пояснюють, що на бізнес були й незалежні претенденти, але Ikano group віддала перевагу угоді з російською дочірньою компанією свого партнера. Документи на погодження до Центрального банку вже подано, угода має бути закрита до кінця липня.

Основною метою заснованого у 2013 році банку було кредитування покупців магазинів IKEA та МЕГА (для останніх банк випускає картки). За розміром активів початку року він займав 208-е місце, за розміром власного капіталу — 237-е. За підсумками минулого року банк був збитковий – 327,9 мільйона рублів.

За словами директора департаменту з продажу фінансових продуктів та послуг інвесткомпанії «Вектор Ікс» Сергія Звенигородського, «Ікано банк» як кептивний банк (тобто створений компанією для обслуговування власних інтересів) має вузьку клієнтську базу та низьку маржинальність — тому наважитися купувати його може лише споріднене юридична особа.

IKEA вирішила припинити повноцінну роботу в Росії ще на початку березня. Компанія керує країни 17 гіпермаркетами, продажу у яких зупинилися, як і імпорт, експорт, виробництво. IKEA обіцяла, що допоможе співробітникам зберегти дохід та зайнятість у найближчому майбутньому, але термін поновлення продажів не називала. З 1 червня компанія відкрила відділи обміну та повернення в магазинах.