Кемерон і Меркель виступили за збереження Євросоюзом санкцій антиросійських

Девід Кемерон і Ангела МеркельПрем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон в п’ятницю, 9 жовтня, провів переговори з канцлером ФРН Ангелою Меркель, передає BBC News. За робочою вечерею в заміській резиденції Чекерс, розташованому в графстві Бакінгемшир, лідери країн обговорили боротьбу з терористичним угрупуванням «Ісламська держава» (ІД), а також ситуацію в Україні.

«Сторони погодилися, що Євросоюз повинен залишити в силі санкції проти Росії до виконання мінських угод у повному обсязі», — йдеться в повідомленні прес-служби глави британського уряду. Також Кемерон і Меркель висловилися за надання фінансової та іншої допомоги Україні.

Крім того, лідери країн обговорили ситуацію в Сирії. Вони прийшли до висновку, що конфлікт має бути врегульований політичним шляхом, зазначили в прес-службі. При цьому Кемерон і Меркель наголосили на необхідності більш тісної співпраці Великобританії та Німеччини для боротьби з ІД.

9 жовтня Європейський союз виключив з антиросійських санкцій компоненти ракетного палива, необхідні для реалізації європейських космічних місій, а також запуску супутників, виготовлених в європейських країнах. Зокрема, мова йде про гідразин і його похідні — несиметричний диметилгідразин (гептил) і монометилгідразин, які використовуються на російських «Протонах» і французьких ракетах «Аріан».

США, Євросоюз і ряд інших держав з березня 2014 року декілька разів вводили санкції проти Росії. Обмежувальні заходи торкнулися ряду російських компаній, які діють в основному в енергетичному, фінансовому та оборонному секторах. Також були введені санкції проти окремих громадян Росії.