КНДР офіційно заявила про успішне випробування водневої бомби

kndrcf11Пхеньян офіційно заявив про успішне випробування водневої бомби. Про це повідомляє в середу, 6 січня, РИА Новости з посиланням на центральне телебачення КНДР.

«Сьогодні успішно проведено перше випробування водневої зброї», — прочитала офіційну заяву диктор центрального телебачення КНДР. «Володіння водневою зброєю стало історичною подією» для Північної Кореї, наголошується в повідомленні. Заява транслювалася телеканалами південнокорейського телебачення.

КНДР пообіцяла не застосовувати ядерну зброю, якщо не буде порушений її суверенітет. «Якщо не буде порушення суверенітету, ми не застосуємо ядерної зброї», — йдеться в заяві.

Раніше 6 січня геологічна служба США зареєструвала на території КНДР землетрус магнітудою 5,1 бала, а метеорологічне агентство Південної Кореї уточнило, що його епіцентр збігається з розташуванням полігону, на якому Пхеньян провів останні випробування ядерних вибухових пристроїв: 30 миль від містечка Пангги-ри (Punggye-ri).

Геологічна служба США визначила глибину землетрусу в 10 кілометрів від поверхні, служби Південної Кореї припускають, що ядерний заряд спрацював набагато ближче до поверхні.

Підозри про наявність у Пхеньяна водневої бомби виникли після появи цитати Кім Чен Ина: «Ми змогли стати великою ядерною державою, здатною захистити незалежність і національна гідність нашої батьківщини посилена потужністю ядерних ударів і водневих бомб». Тоді передбачалося, що північнокорейський вождь міг «говорити риторично».

До сьогоднішнього дня інформації про те, що КНДР може мати водневу бомбу, не з’являлося. У травні 2015 року влада Північної Кореї заявила, що у країні розробили технологію, що дозволяє істотно зменшити габарити ядерних боєзарядів, розміщених на ракетах. У березні 2014 року Пхеньян повідомив, що не виключає нове ядерне випробування.

КНДР стала ядерною державою у 2005 році. У 2006, 2009, 2013 роках вона провела підземні випробування цього виду зброї, викликавши осуд з боку міжнародного співтовариства. Пхеньян перебуває під санкціями ООН за розробку власних ядерної та ракетної програм.

У 2009 році Пхеньян покинув шестисторонні переговори щодо своєї ядерної програми, які проходили за участю Росії, США, КНР, Японії, КНДР і Південної Кореї. Останнім часом почастішали запуски ракет з території Північної Кореї. У липні влада КНДР заявила, що не зацікавлена в обговоренні заморожування ядерної програми і односторонньої відмови від неї.