Куріння подвоїло ризик серцевої недостатності

Вчені Школи громадської охорони здоров’я Блумберга імені Джона Хопкінса довели, що куріння тютюнових цигарок подвоює ризик розвитку серцевої недостатності. Про це повідомляється у статті, опублікованій у Journal of the American College of Cardiology.

Дослідники проаналізували записи про 9500 осіб віком від 61 до 81 року та виявили, що у колишніх курців зберігається високий ризик серцевої недостатності будь-якого типу протягом десятиліть після того, як вони кинули палити. За словами фахівців, такі результати наголошують на важливості відмови від куріння серед дітей та молодих людей.

Існує два типи серцевої недостатності: знижена фракція викиду та збережена фракція викиду. При серцевій недостатності зі зниженою фракцією викиду лівий шлуночок не може достатньо скорочуватися при перекачуванні крові, і це найбільш тісно пов’язане з ішемічною хворобою серця. При серцевій недостатності зі збереженою фракцією викиду лівий шлуночок не може розслабитися після скорочення. Лікування цього обмежено, а причини не цілком зрозумілі.

За середній період спостереження 13 років у дослідженні було зареєстровано 1215 випадків серцевої недостатності, у тому числі 492 випадки зниженої фракції викиду та 555 випадків збереженої фракції викиду. Порівняно з тими, хто не курить, ризик збереженої фракції викиду підвищився в 2,28 раза і в 2,16 разу — зниженої фракції викиду. Більша кількість сигарет на день і більше років куріння пов’язані з вищим ризиком серцевої недостатності.

Загалом у колишніх курців ризик збереженої фракції викиду та зниженої фракції викиду на 31 і 36 відсотків більше відповідно порівняно з тими, хто ніколи не курив.

Серцева недостатність – це прогресуючий стан, при якому серце втрачає здатність перекачувати достатню кількість крові для постачання клітин організму киснем та поживними речовинами. Це одна з найпоширеніших причин інвалідності та смерті у розвинених країнах. Згідно з останніми даними Центрів з контролю та профілактики захворювань, лише у США понад шість мільйонів дорослих живуть із серцевою недостатністю. Крім куріння сигарет, фактори ризику серцевої недостатності включають ожиріння, гіпертонію, діабет, ішемічну хворобу серця та літній вік.