Французький суд відмовив мусульманинові в розлученні

17/11/2008

Будівля апеляційного суду ДуеФранцузький апеляційний суд в місті Дуе відмінив рішення суду Лілля про розірвання шлюбу мусульманина, якийо виявив в першу шлюбну ніч, що його дружина не є дівчиною.

Адвокат позивача назвав рішення суду в Дуе хвилюючим. "Над нашими особистими свободами нависнула серйозна загроза", - підкреслив він. Раніше суд Лілля вирішив, що шлюбк може бути розірваний, оскільки припущення чоловіка про невинність нареченої було "визначальним чинником" при рішенні вступити у шлюб. При цьому віросповідання чоловіка в ухвалі суду не згадувалося.

Державні прокурори заявляли, що анулювання шлюбуу можливе, якщо як обгрунтування такого рішення висунути не "дискримінаційний мотив" втрати невинності, а то, що одну людину прийняли за іншу.

Жінка також погодилася з розірванням браку.

Рішення суду Лілля, прийняте в квітні, викликало протести з боку правозахисних організацій, що назвали його перемогою фундаменталістів і ударом по емансипації жінок. Майже150 членів Європарламенту звернулися з протестом до міністра юстиції Франції Рашиде Даті, що має марокканське коріння. Вонарозпорядилася повторно розглянути справу. Разом з тим, вона наполягала на тому, що первинне рішення з юридичної точки зору було обгрунтованим, оскільки мало місце порушення зобов'язань з боку одного з подружжя.
 

Повернутися до списку новин

Кино, рецензии, новости, обзоры

Архів публікацій

Останні публікації

Інші публікації