Понад третина європейців виявилися абсолютно непитущими

06/12/2008

Понад третина європейців  ніколи не вживають алкоголь, а в Італії переконані непитущі складають 53 відсотки населення. І це не якась там фантастика про космос, а дані наукового характеру. Саме такі результати соціологічного дослідження, виконаного за замовленням Wall Street Journal і опублікованого 5 грудня.

Про ставлення до алкоголю і його ролі в житті соціологи опитали 17 тисяч чоловік з 13 країн ЄС, США, Росії, Туреччини і Швейцарії.

Більше всього непитущих - 83 відсотки - прогнозовано виявилося в Туреччині, де вживання спиртного забороняє іслам. Цікаво, що Італія, що зайняла друге місце за кількістю непитущих, опинилася в числі лідерів і за кількістю п'яниць: у вживанні алкоголю не рідше за один раз на день там зізналися 16 відсотків населення (більше тільки в Нідерландах - 17 відсотків).

А ось в Росії, як випливає з опитування, п'ють щодня менше одного відсотка громадян.

Дослідження також виявило, що молоде покоління п'є в цілому рідше, ніж їх батьки, проте за один раз підлітки стали випивати істотно більше, ніж було прийнято 20-30 років тому. З напоїв молодь віддає перевагу пиву, яке поступово починає домінувати навіть в традиційно "винних" країнах Середземномор'я. Гірше за все справу йдуть у Бельгії, де 56 відсотків опитаних у віці від 14 до 29 років зізналися, що для стану сп'яніння їм потрібно не менше п'ять кухлів пива, стаканів вина або чарок горілки.

Жінки в цілому п'ють набагато рідше і помірніше від чоловіків. Виняток тут становлять тільки мешканки Швеції: лише 16 відсотків з них повністю утримуються від алкоголю, тоді як серед чоловіків частка непитущих склала 20 відсотків.

В той же час експерти вказують на те, що якщо мешканка Швеції нап'ється на людях, громадський осуд буде набагато сильнішим, ніж у випадку, якщо те ж саме зробить чоловік.

Повернутися до списку новин





Кино, рецензии, новости, обзоры

Архів публікацій

Останні публікації

Інші публікації