Прем'єр-міністр Польщі щонеділі літає на роботу до Варшави на урядовому Ту-154

29/07/2011

Дональд ТускПро те, що жити і працювати в різних містах украй складно, знає кожен, хто стикався з такою ситуацією. Проводити далеко від сім'ї робочий тиждень і витрачати істотну частину вільного часу на дорогу додому у вихідні незручно і невигідно. Не багатьом вдається витримати такий ритм.
 
Проте, прем'єр-міністр Польщі вже, як мінімум, чотири роки успішно справляється з таким станом речей. Як відомо, Дональд Туск – уродженець приморського міста Гданьськ, найзнаменитіший кашуб у республіці - представник національної меншини, що проживає на узбережжі Балтійського моря, яке вважають нащадками стародавніх поморян. Тут же в Труйместі (об'єднання міст Гданьськ, Сопот і Гдиня) проживають його дружина і діти. Після перемоги на парламентських виборах в 2007 році Туску довелося перебратися до Варшави, принаймні, на час трудових буднів.
 
Проте у вихідні дні, тим більше в святу для віруючих поляків неділю, навіть глава уряду має право на возз'єднання з сім'єю. Як з'ясувала газета "Факт", з цією метою Туск щонеділі користується урядовим літаком, кожні вихідні літаючи з невеликою групою охорони з Варшави до Сопота і назад.
 
Не дивлячись на високе становище Туска, така його поведінка обурила платників податків, яким, за даними на травень поточного року, поїздки прем'єра обійшлися більш, ніж у 6 млн. злотих (більше 2 млн. долл). Як стало відомо, трасу Варшава-Сопот Туск за час свого прем'єрствування подолав на літаку 175 разів, тоді як кожен такий політ коштує близько 50 тис. злотих (17 тис. дол.). Сам глава уряду вважає, що "польоти на літаку або поїздки на машині спричиняють за собою однакові витрати".

Повернутися до списку новин

Кино, рецензии, новости, обзоры

Архів публікацій

Останні публікації

Інші публікації