Знайдено поширений ген гіпертонії

03/01/2009

Американські учені виявили ген, що збільшує ризик розвитку артеріальної гіпертонії. Носіями несприятливих варіантів гена є майже 20% людей європейського походження, повідомляє журнал Proceedings of the National Academy of Sciences.

Дослідники з Університету Меріленда проаналізували ДНК 542 членів однієї з общин амішів у Ланкастері (штат Пенсільванія). При цьому вони вивчили близько 100 тисяч генетичних маркерів, які могли робити потенційний вплив на рівень артеріального тиску.

У результаті ученим вдалося виявити стійкий взаємозв'язок між певним варіантом гена, що кодує серін-треонін кіназу (STK39), і підвищеним ризиком гіпертонії. Фермент серін-треонін кіназу впливає на реабсорбцію солей в нирках, беручи участь в регуляції рівня артеріального тиску.

Подальші дослідження за участю членів іншої общини амішів, а також білих жителів США і Європи підтвердили знайдений ученими взаємозв'язок. З'ясувалося також, що носійство несприятливих варіантів гена STK39 зустрічається достатньо часто, а саме у кожної п'ятої людини європейського походження.

Артеріальна гіпертонія – це захворювання, в розвитку якого можуть грати роль як спадковість, так і численні чинники навколишнього середовища, зокрема спосіб життя людини. Зрозуміло, STK39 є не єдиним геном, що впливає на ризик гіпертонії, підкреслили учені. Проте, нові дані можуть виявитися вельми корисними для виявлення осіб, схильних до гіпертонії, а також використовуватися при розробці індивідуального підходу до лікування цього захворювання, вважають вони.

Повернутися до списку новин

Кино, рецензии, новости, обзоры

Архів публікацій

Останні публікації

Інші публікації