Учені дізналися секрет привабливості запаху картоплі фрі

10/02/2009

Учені з Університету Лідса провели дослідження, за допомогою якого з'ясували, чому запах смаженої у фритюрі картоплі здається людям дуже привабливим, пише видання The Daily Telegraph. Так, фахівці стверджують, що секрет аромату картоплі фрі полягає в поєднанні пахучих речовин, що містяться у страві.

Клапан 15кч18п

Згідно з результатами наукової роботи, проведеної в рамках Національного тижня чіпсів (National Chip Week), організатором якого є Британська картопляна рада (Potato Council), запах правильно приготованої картоплі фрі складається з дев'яти основних ароматів. Серед них - запахи ірисок, какао, цибулі, сиру, квітів, а також запах, який виходить від прасувальної дошки, коли на ній стоїть гаряча праска .

Для того, щоб дізнатися склад "букета" картоплі фрі, учені зібрали пару, що виходить від гарячої страви і розділили її на частини методом газової хроматографії - мас-спекторометрії, що дозволяє розкласти запах на частини. Керівник дослідження доктор Грем Клейтон (Graham Clayton) відзначив, що інтенсивність і привабливість запаху картоплі залежить від способу і часу її приготування. Так, картопля фрі, на приготування якої пішла достатня кількість часу, пахне приємніше, ніж та, яку не довели до повної готовності.

Подальші дослідження, в яких брали участь добровольці, показали, що картоплю фрі переважно заправляти сіллю, а також томатним або оцетовим соусом. Також з'ясувалося, що кращим місцем для вживання картоплі фрі є морське узбережжя - його вибрали четверо з десяти респондентів. Три чверті опитаних заявили, що люблять їсти картоплю фрі вилкою, а один з п'яти учасників експерименту відзначив, що вважає за краще їсти цю страву, лежачи у ліжку.

Повернутися до списку новин

Кино, рецензии, новости, обзоры

Архів публікацій

Останні публікації

Інші публікації