У Московському регіоні зріс попит на новобудови

08/11/2009

Московські новобудовиУ жовтні в Москві і Підмосков'ї попит на новобудови збільшився на 5-7 відсотків, а кількість операцій виросла в півтора рази. Про це мовиться в огляді, наданому аналітичною службою компанії МІАН.

При цьому експерти відзначають, що об'єм операцій поки відстає від докризових показників — до вересня минулого року число покупок було в 3,5 разу більше. Водночас збільшилося замовлення такої послуги, як сопровождение сделок купли-продажи при операціях з нерухомістю.

Попит на новобудови, за даними компанії, з початку року помітно змістився у Підмосков'я, де вибір житла різноманітніший, а ціни набагато демократичніші: близько 80 відсотків покупців новобудов віддають перевагу житлу в області, тоді як будинками, що рік тому будувалися, цікавилися не більше 50 відсотків з них.

Зростання вартості квадратного метра відмічене у всіх сегментах житла, окрім бізнес-класу. У Москві найбільше зросли в ціні елітні об'єкти – на 2,7 відсотка до 507,9 тисяч рублів за квадрат. Новобудови класу економа подорожчали у жовтні на 1,2 відсотка до 110,2 тисяч рублів за квадратний метр. Бізнес-клас цінової динаміки не продемонстрував, вартість квадратного метра в новобудовах цієї категорії залишається на рівні минулого місяця — 156,8 тисяч рублів.

Середня ціна квадратного метра в новобудовах Московської області виросла в порівнянні з вереснем на 0,4 відсотка до 69,6 тисяч рублів. При цьому в містах ближнього Підмосков'я, де до кризи ціни росли найактивніше, ціна квадратного метра знизилася на 0,3-0,4 відсотка в порівнянні з вереснем. У Подольську і Наро-Фомінськом районі області відмічене цінове зростання: в середньому на 1,1 відсотка. У більшості інших найбільш популярних у покупців міст – Митіщі, Люберці, Балашиха, Домодедово, Одінцово – вартість житла в новобудовах в порівнянні з минулим місяцем не змінилася.

На початку жовтня керівник московського будкомплексу Володимир Ресін заявив, що ринок житла Москви вже досяг цінового дна і починає відновлюватися. Як передав "Інтерфакс", він також повідомив про зростання числа операцій купівлі-продажу квартир, що укладаються будівельними компаніями. За його даними, деякі забудовники щодня продають по 50-60 квартир в своїх будинках. Причому деяким з них вдається продати житло навіть на стадії котловану.

Повернутися до списку новин

Кино, рецензии, новости, обзоры

Архів публікацій

Останні публікації

Інші публікації