Сьогодні у світі: цікавинки

Поряд з теракотовою армією знайдений палац першого імператора Китаю

05.12.2012

Теракотова армія Китайські археологи розкопали руїни раніше невідомого імператорського палацу поряд з гробницею першого імператора країни, Цинь Шихуанді. Це та сама гробниця, де знайшли знамениту теракотову армію.

Шихуанді по праву може вважатися найбільшим любителем масштабних споруд в історії. Велика китайська стіна була істотним чином перебудована, по країні прокладені трьохсмугові дороги, прориті сотні кілометрів каналів, а вже про всякі стели з вихвалянням імператора і великий палац навіть говорити нічого. При ньому відбулося об'єднання розрізнених князівств, він же ввів єдину валюту, систему мір і вагів, стандартне написання ієрогліфів і навіть наказав робити осі колісниць однієї ширини - все це в третьому столітті до нашої ери. Римської імперії ще не існувало.

Недивно, що гробниця першого імператора розміщувалася на території, оточеній шестикілометровою огорожею. Але відкриття в 1974 році траншей, в яких стояли тисячі терракатових статуй потрясло світ більшою мірою - зробити стільки повнорозмірних фігур, та ще не однотипних, а таких, що копіюють реальних солдатів, з кіньми і дрібними деталями - це навіть в наші дні завдання не з простих.

Розкопки гробниці і примикаючої до неї території (а це півсотні квадратних кілометрів!) продовжуються до цього дня. І ось свіжа новина, археологи Шеньсинського провінційного археологічного інституту ("провінційний" в даному випадку є відсилання до адміністративного поділу) повідомили про виявлення руїн палацу розміром 690х250 метрів. Він, як говорить Сунь Вейгань, один з дослідників, складається з 18 окремих будов і центральної, такої, що підносилася над ними, частини. Хоча зрозуміло, що металлочерепица цена якої сьогодні доступна не лише представникам замножної частини суспільства, при будівництві плацу не використовувалася, оскільки вона є сучасним видом покрівельного матеріалу.

Подробиць наразі небагато, але вже відомо, що це найбільша споруда на території найбільшого похоронного комплексу світу. Єгипетські піраміди, для порівняння, мають розмір не більше 230 метрів в основі: щоправда, каменя в пірамідах буде явно більше.