Нобелівську премію миру присудили «Квартету національного діалогу в Тунісі»

«Квартет» національного діалогуВолодарем Нобелівської премії миру за 2015 рік став «Квартет національного діалогу в Тунісі» «за вирішальний внесок у створення плюралістичної демократії в Тунісі після Жасминової революції в країні в 2011 році». Про це повідомляє Reuters.

«Квартет», створений у 2013 році, становлять чотири ключові організації громадянського суспільства: Загальне Туніське об’єднання праці, Туніська конфедерація промисловості і торгівлі, Туніська ліга з прав людини і Туніська асоціація адвокатів. «”Квартет” забезпечив проведення мирного політичного процесу в той час, коли країна перебувала на порозі громадянської війни», — заявила голова Нобелівського комітету Карін Сісілле Кулльман Фіве.

Церемонія нагородження лауреатів відбудеться 10 грудня — у день смерті Альфреда Нобеля. Сума кожної премії становить 8 мільйонів шведських крон (972 тисячі доларів).

Жасминовою революцією назвали масові виступи проти політики президента Тунісу Зін ель-Абідіна Бен Алі. На тлі суспільних заворушень 14 січня 2011 року він був змушений піти у відставку.