Оцінено втрати Сербії через санкції Заходу

Президент Сербії Олександр Вучич оцінив втрати країни через західні санкції проти нафти з Росії. Про це повідомляє РІА Новини з посиланням на Радіо та телебачення Сербії.

За його словами, Сербія втрачає 600 мільйонів доларів на рік. «Ми маємо вкласти додаткові гроші в газ. У п’ятницю підписують газову угоду», – заявив він.

Вучич додав, що наразі весь світ переживає енергетичну кризу. «Америка запроваджує надзвичайний стан через електрику. У Швейцарії фактично режим НС через електрику… Ми формально не запровадили надзвичайного стану, але запровадили його фактично», — сказав він.

Сербський лідер також повідомив про проблеми з вугіллям та ремонтом теплоелектростанцій. За його словами, очікуються проблеми з постачанням нафти та нафтопродуктів.

Раніше посол Росії в Сербії Олександр Боцан-Харченко заявив, що рішення сербської влади не приєднуватися до санкцій Заходу проти Росії економічно вигідним для республіки. Дипломат пояснив, що економіка Сербії дуже пов’язана у позитивному сенсі з Росією. Він зазначив, що з цього питання Белград залишається на своїй принциповій позиції. «Кожен розуміє, що антиросійські санкції привели б до вельми помітних збитків для економіки та соціальної сфери», — заявив Боцан-Харченко.