Пентагон створить зникаючі безпілотники

dron26854Агентство перспективних дослідницьких оборонних розробок (DARPA) Пентагону збирається створити «зникаючі» безпілотні літальні апарати для використання силами спецоперацій, повідомляє інтернет-версія журналу Defense Systems.

Дрони призначаються для доставки співробітникам спрецпідрозділів важливого обладнання, після чого будуть безслідно самознищуватися. Проект отримав назву ICARUS (Inbound, Controlled Air‐Releasable, Unrecoverable Systems — «Вхідні, Контрольовані, Повітряні, Невідновлювані Системи»).

Новий апарат зможе перевозити до 1,4 кілограм вантажу, доставка якого в потрібну точку буде зроблена за допомогою супутникової системи GPS. Похибка в підльоті до цієї точки не повинна буде перевищувати 9,7 метрів. Відзначається, що за вимогами DARPA, «зникнення» безпілотника не означає його камуфлювання, а також його повернення у вихідну точку, який може вказати ворожим силам місцезнаходження одержувача вантажу.

Після доставки військовим вантажу, дрон «повинен повністю і фізично зникнути, включаючи бортові системи і деталі конструкції». За технічним завданням, для безслідного самознищення апарату виключається можливість використання сильних кислот, оскільки вони становлять потенційну небезпеку для військових, а також вибухівки, яка може порушити маскування позиції.

Створення нового апарата повинно завершитися протягом 26 місяців після укладення контракту з однією з компаній США. Дрон повинен буде виконувати польоти на відстань до 150 кілометрів на висоті до 10,7 кілометрів.

Раніше DARPA замовила у компанії IBM розробку мікросхем, здатних до самознищення. Чіпи повинні будуть фізично самоліквідуватися при отриманні відповідної команди по радіозв’язку. Їх також передбачається використовувати у військовій техніці, що дозволить виводити машини з ладу в разі попадання в руки ворога.