Піратська партія Ісландії визнана найпопулярнішою в країні

birgite1ffe7Піратська партія Ісландії отримає максимальне фінансування від держави на ведення передвиборчої кампанії. Про це у п’ятницю, 13 травня, повідомляє The Independent.

Загальний обсяг держфінансування партій на майбутніх восени парламентських виборах становить 290 мільйонів крон (приблизно 1,5 мільйона євро). Ця сума пропорційно розподіляється між політичними силами в залежності від їх місця за підсумками опитувань громадської думки. Згідно з останніми даними, отриманими в лютому 2016 року, піратам буде виділено 35 відсотків від загального обсягу передвиборчого фонду. Це більше, ніж у будь-якої іншої політичної партії Ісландії.

Пірати не мають формального лідера, але де-факто їх особою вважається колишня глава парламентської фракції Біргітта Йонсдоттір. За її словами, результат був несподіваним. «Але нас це не хвилює. Демократія не залежить від отримання купи грошей від уряду», — заявила Йонсдоттір.

Піратська партія Ісландії висуває у своїй програмі вимоги про введення в країні 35-годинного робочого тижня, застосування норм прямої демократії (винесення рішень з різних питань через загальнонаціональні референдуми) та легалізації всіх видів наркотиків. Вона лідирує за підсумками восьми з десяти останніх опитувань громадської думки.

Попередній прем’єр-міністр Ісландії Сігмундур Давид Гюннлейгссон пішов у відставку у зв’язку з публікацією матеріалів «панамського досьє», з яких стало відомо, що йому належить офшорна компанія на Британських Віргінських островах.

Піратська партія Ісландії заснована 24 листопада 2012 року Біргіттою Йонсдоттір спільно з іншими відомими в країні інтернет-активістами. На парламентських виборах 2013 року вона отримала 5,1 відсотка голосів виборців і три місця в парламенті 63.