Показано ефективність аюрведичної медицини у боротьбі з діабетом 2-го типу

Вчені Ноттінгемського університету у Великій Британії показали, що кілька традиційних ліків, що використовуються в аюрведичній медицині в Індії, ефективні для підтримки нормального рівня цукру в крові у пацієнтів з діабетом 2-го типу. Про це повідомляється у статті, опублікованій у журналі Frontiers in Pharmacology.

Дослідники провели огляд 219 робіт, що представляють 199 рандомізованих контрольованих випробувань (за участю 21 191 особи загалом) 98 аюрведичних препаратів.

Глікований гемоглобін був знижений за допомогою препаратів на основі таких трав, як айва бенгальська (Aegle marmelos), босвеллія пильчаста (Boswellia serrata), гіностемма п’ятилистна (Gynostemma pentaphyllum), момордика харанція (Momordica charantia L.), чорна. ), подорожник яйцеподібний (Plantago ovata), тиноспора серцелиста (Tinospora cordifolia), пажитник сінний (Trigonella foenum-graecum L.) та кропива дводомна (Urtica dioica L.). Так само рівень глюкози в крові натще було знижено на 4–56 міліграм на децилітр для низки аюрведичних ліків.

У багатьох дослідженнях не повідомлялося про небажані явища, а якщо такі й були, то в більшості випадків побічна дія була незначною або легкою і, в основному, пов’язана із шлунково-кишковим трактом.

В Індії аюрведична медицина особливо популярна серед сільського, бідного, літнього та корінного населення, оскільки вона відповідає їхнім уявленням про здоров’я та культуру. Багато пацієнтів з діабетом 2 типу воліють не використовувати західні ліки через пов’язані з ними побічні ефекти, вартість та способи введення (наприклад, через ін’єкцію).