Поширення віспи мавп пов’язали з нетрадиційними сексуальними стосунками

Вірусолог, завідувач лабораторії проліферації клітин Інституту молекулярної біології імені Енгельгардта, професор, член-кореспондент РАН Петро Чумаков у розмові з Ura.ru пояснив швидке поширення віспи мавп у західних країнах. Він пов’язав це з трендом на нетрадиційні сексуальні стосунки у низці держав.

«Інфекція вийшла з Африки, але її поширення – це європейська історія. Це тенденція і мода на нетрадиційну орієнтацію, що розвинулася останнім часом, гомосексуальні відносини. Бувають фестивалі, гей-паради, міжнародні збіговиськи, де представники нетрадиційних орієнтацій зустрічаються, а потім роз’їжджаються своїми країнами. У Європі зараз у тренді це, а саме у цій спільноті йде поширення захворювання», – заявив фахівець.

Він пояснив, що оскільки у віспи мавп дуже низька заразність, то для того, щоб їй заразитися, необхідний дуже тісний контакт. Експерт додав, що часто геї мають велику кількість статевих партнерів, що підвищує темпи поширення інфекції. Чумаков підкреслив, що близько 90 відсотків мавп, що заразилися або перехворіли на віспу, є представниками сексуальних меншин.

Раніше країни-члени Європейського союзу отримали перші постачання вакцини від віспи мавп. ЄК почала підготовку до надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров’я у відповідь на вид віспи, що поширюється.