Росія подвоїла експорт електроенергії до Китаю

Росія з початку 2022 року подвоїла експорт електроенергії до Китаю. За п’ять місяців країна поставила КНР рекордні 1,78 мільярда кВт/год на суму 85,2 мільйона доларів. Про це повідомляє “Комерсант”.

Ціна електроенергії для Пекіна залишилася незмінною, близько 0,5 долара за 1 кВт/год. За середньомісячним курсом валют Центробанку, через волатильність рубля найвигідніша ставка була в березні (5,5 рубля за кВт/год), у травні вона знизилася до 3,1 рубля.

Споживання електрики у Китаї за п’ять місяців поточного року зросло на 2,5 відсотка. Також прогнозується зростання попиту на 5-6 відсотків до 8,8 трильйона кВт/год, тоді як Росія щорічно споживає 1,1 трильйона.

Російський оператор “Інтер РАТ” постачає електроенергію в КНР з Амурської області за довгостроковим контрактом. Крім того, він змушений шукати нові маршрути постачання через зупинку експорту до Фінляндії, Латвії та Литви, на частку яких припадало близько 60 від загального обсягу. Видання відзначає ймовірне зростання постачання електроенергії до Монголії, Азербайджану, Казахстану та Грузії.

Раніше у міністерстві енергетики Литви повідомили, що з 22 травня країни Балтії відмовилися від електрики з Росії. Литовський оператор системи передачі електроенергії Litgrid 13 травня також повідомив про рішення компанії RAO Nordic Oy (дочірньої структури російської “Інтер РАТ”) призупинити постачання електроенергії до Фінляндії з 14 травня.