Розкрито катастрофічні наслідки пожеж в Сибіру

Фахівці заявили, що дим і продукти згоряння від масштабних пожеж в Сибіру може сприяти посиленню глобального потепління і збільшити швидкість танення льодів в Арктиці. Про це повідомляється на сторінці http://cupol.lviv.ua/index.php?id=newssingle&tx_ttnews%5Btt_news%5D=132800&cHash=069ca765798778c0ca0a3f1306869da6.

За словами представників Всесвітньої метеорологічної організації, сажа і попіл, осідаючи на лід, затемнює його і зменшує альбедо – здатність відбивати сонячні промені. В результаті на поверхні затримується більше тепла, що прискорює танення арктичних льодовиків і вічної мерзлоти. При цьому виділяються додаткові обсяги парникових газів, що погіршує ситуацію зі зміною клімату і сприяє ще більш сильним пожеж в довгостроковій перспективі.

Викиди вуглекислого газу через згоряння великих площ лісів можна порівняти з викидами великих міст. За даними екологічних організацій, в 2019 році вже згоріло 12 мільйонів гектарів лісу, що призвело до значних викидів парникових газів і зниження обсягів улавливаемого деревами атмосферного вуглецю.

З початку червня в межах Північного полярного кола вчені зафіксували понад сто лісових пожеж. У Росії було охоплене полум’ям як мінімум 11 регіонів. Хоча це стихійне лихо не є незвичайним, в останні роки воно значно посилився, що фахівці пов’язують з глобальним потеплінням.