SpaceX побачила загрозу у 5G

Розгортання наземних мереж 5G оператором Dish Network може загрожувати супутниковій системі Starlink, йдеться у листі компанії SpaceX до Федеральної комісії зі зв’язку Сполучених Штатів. Про це повідомляє SpaceNews.

Видання пише, що мережа Dish Network запитує дозвіл на роботу на частоті 12 гігагерц, на якій надають свої послуги Starlink, OneWeb та інші супутникові оператори. Як стверджує SpaceX, експерименти, проведені в Лас-Вегасі, дозволили побачити, що мережа Dish Network змусить користувачів Starlink “зазнавати шкідливих перешкод” більш ніж у 77 відсотках випадків. У 74 відсотках є ризик повного відключення послуг Starlink.

SpaceNews підкреслює, що розгортання наземних мереж 5G відбувається переважно у великих містах із щільною забудовою, а не сільської місцевості, де знаходяться основні клієнти Starlink. У Dish Network заявили, що вивчають претензії SpaceX. Раніше перша закликала Федеральну комісію зі зв’язку Сполучених Штатів відключити абонентів другої, які використовують Starlink на човнах і автомобілях, що рухаються.

У червні глава держкорпорації «Роскосмос» Дмитро Рогозін звинуватив американські приватні компанії у збиранні візуальних та радіолокаційних даних, щоб забезпечити Україну відомостями, необхідними для наведення ракет.

У тому ж місяці він заявив, що компанії, які представляють американську «приватну космонавтику», є підрядниками Пентагону чи агентами Центрального розвідувального управління (ЦРУ).