США відмовилися прийняти Медведєва і говорити з ним про операцію в Сирії

Дмитро МедведєвСША заявили, що не можуть прийняти делегацію на чолі з прем’єр-міністром Росії Дмитром Медведєвим, який планував обговорити питання координації боротьби з тероризмом в Сирії, заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров.

«Нам [Сполученими Штатами] була відповідь, що [американську] делегацію направляти до Москви у них не виходить і прийняти [російську] делегацію у Вашингтоні не виходить теж», — зазначив Лавров, виступаючи в Держдумі.

За його словами, відповідну пропозицію було зроблено ще у вересні Нью-Йорку, на сесії Генасамблеї ООН, в роботі якої взяв участь президент Росії Володимир Путін. Тоді ж глава держави поінформував свого американського колегу про плановані ударах по позиціях «Ісламської держави» (терористична організація, заборонена в Росії), додав Лавров.

«Вилилося це все те, що американська сторона виявила готовність погоджувати заходи щодо недопущення небажаних інцидентів в повітряному просторі над регіоном кризи (…) і такі заходи узгоджуються», — зазначив міністр.

У вівторок, 13 жовтня, Путін заявив, що РФ запропонувала США провести переговори з врегулювання в Сирії на вищому військово-політичному рівні. «Я сказав, що ми можемо послати велику делегацію у Вашингтон для обговорення насамперед питань сирійського врегулювання, але поки що відповіді немає. Ми вважаємо, що могла б бути серйозна представницька делегація на чолі з головою уряду РФ Дмитром Анатолійовичем Медведєвим», — наголосив глава держави. За його словами, у неї могли б увійти військові на рівні заступника начальника Генерального штабу, а також представники спеціальних служб. «Треба перекладати цю роботу на серйозний рівень», — звертав увагу російський лідер.