Стівен Хокінг розкрив свою саму інтригуючу таємницю

Стівен ХокінгБританський фізик-теоретик Стівен Хокінг назвав свою саму інтригуючу таємницю і улюблену пісню в ході відповідей на запитання читачів Reddit. Про це повідомляє видання Independent.

«Хоча у мене є ступінь доктора філософії в галузі фізики, жінки залишаються загадкою», — відповів учений на питання про те, що він вважає найбільш інтригуючою таємницею.

Також вчений повідомив, що його улюбленим фільмом є «Жуль і Джим» (1962) режисера Франсуа Трюффо, а улюбленою піснею — Have I Told You Lately британського співака Рода Стюарта. Він також визнав забавним серіал «Теорія Великого Вибуху».

Крім того, вчений висловився про штучний інтелект. На його думку, для людства він може представляти велику небезпеку і «зробити з людей мурах». Хокінг також занепокоївся проблемами «технологічної безробіття» і зростаючим соціальним нерівністю.

У липні Він отримав запитання від читачів Reddit, а відповіді на них стали відомі протягом останніх діб. Така затримка пов’язана з тим, що вчений з-за хвороби може набирати на комп’ютері кілька слів на хвилину.

Британець відомий своїми роботами з космології, а також популяризації науки. Так, він вперше опублікував статтю, де повідомив про можливості чорних дір випаровуватися.

У вченого ще у студентські роки, коли він навчався в Оксфордському університеті, виявили рідкісне захворювання (бічний аміотрофічний склероз), внаслідок якого м’язова активність Хокінга до теперішнього часу зведена до мінімуму. Спілкуватися з навколишнім світом йому допомагає комп’ютерна система, розроблена компанією Intel. Вона аналізує рух зіниць вченого і пропонує відповідний набір слів.