У Молдавії заявили про «радянську окупацію» країни 1944 року

Міністерство культури Молдови назвало “радянською окупацією” звільнення республіки від нацистів у 1944 році. Про це йдеться в заяві, опублікованій на сторінці відомства у Facebook.

У Мінкультури республіки заявили, що 1940 року СРСР «анексував Бессарабію та Північну Буковину», які були на той час територією румунської держави, і звинуватили радянську владу у встановленні там «тоталітарного комуністичного режиму, чужого самобутності та румунської ідентичності». При цьому у відомстві зазначили, що русифікація цих регіонів була націлена на «переслідування інтелігенції», а також на «ліквідацію традицій та цінностей», що визначають молдаван як націю.

У міністерстві також послалися на історичні дані та уточнили, що «за два періоди радянської окупації, після 1940 і 1944 років» людські жертви в Бессарабії склали понад півтора мільйона людей.

До грудня 1917 року Бессарабська губернія перебувала у складі Російської імперії. Згодом, на тлі Першої світової війни та революції в Росії, там було проголошено Молдавську демократичну республіку, а пізніше туди було введено румунські війська.

У березні 1918 року Бессарабія увійшла до складу Румунії, а в 1940 році, після отримання ультиматуму від СРСР, румунська влада передала цю територію разом із Північною Буковиною Радянському Союзу. Наразі землі історичної Бессарабії входять до складу Молдови, а також Одеської та Чернівецької областей України.