У Німеччині виступили за мита на енергоносії Росії замість ембарго

У Німеччині економісти виступили за введення мит на енергоносії Росії як ефективнішу альтернативу, ніж ембарго чи зниження обсягів імпорту. Про це повідомив один із провідних економічних інститутів Німеччини ifo з посиланням на власне опитування економістів.

В опитуванні взяли участь 158 економістів. 70 відсотків із них висловилися на користь мит на енергоносії РФ. Вони вважають, що це змусить Росію зменшити ціни на експорт енергоносіїв.

При цьому 23 відсотки опитаних не вважають, що мита є ефективними — частина обґрунтовує це побоюваннями, що це призведе не до зниження, а до зростання цін, частина ж вважає, що імпорт просто треба припинити.

Раніше оглядач британської газети The Guardian Ларрі Елліотт заявив, що з початку економічної війни проти Росії можна заявити, що вона йде не за планом, а навпаки, дуже погано для Заходу, і Москва в ній перемагає. За його словами, антиросійські санкції призвели до «перекрученого ефекту» у вигляді підвищення вартості експорту нафти та газу з Росії та значного збільшення її торговельного балансу.