У Росії відкриють філії киргизьких банків

Прем’єр-міністр Киргизії Акилбек Жапаров доручив державним банкам відкрити філії у Росії та інших країнах, де є відповідний рівень обслуговування. Про це з посиланням на прес-службу уряду пише “Інтерфакс”.

Вийти на міжнародний ринок повинні будуть РСК-банк, Айил банк, банк «Керемет» та Банк розвитку, який мають створити цього місяця. Жапаров пояснив, що за останні п’ять років обсяг грошових переказів до Киргизстану перевищує два мільярди доларів, що лише трохи не дотягує до рівня третини ВВП республіки.

За його словами, трудові мігранти з Киргизії 30 відсотків зароблених коштів витрачають на свої витрати, 30 відправляють додому, а ще 30 зберігають на депозитних рахунках тих банків, куди поїхали. У Бішкеку хочуть, щоб ці кошти працювали на киргизьку економіку.

Жапаров зазначив, що такий захід дозволить пом’якшити той негативний ефект, що приносить країні трудова міграція, та наголосити на позитивних моментах. Йдеться про те, що таким чином мігранти зможуть сприяти підвищенню рівня доходів не лише своїх сімей, а й загалом у країні.

На тлі західних санкцій проти російських та білоруських банків громадяни цих країн почали відкривати зарубіжні рахунки, зокрема, в країнах ЄАЕС. На початку квітня казахстанське Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку (АРРФР) підрахувало, що за 1,5 місяця з моменту введення російських військ на територію України рахунки або картки в банках Казахстану відкрили майже 12 тисяч росіян та білорусів.