У Росії зросла кількість нелегальних таксистів

У Росії у 2022 році зросла кількість нелегальних таксистів. Про це повідомляють «Ведомости» із посиланням на дані публічної автоматизованої інформаційної системи «Таксі».

Зазначається, що кількість офіційних дозволів на роботу таксі в країні поточного року зменшилася на 50 тисяч. Так, за даними на 1 червня, до реєстру було внесено менше 410 тисяч ліцензій, кожна з яких видається на один автомобіль. При цьому у грудні 2021 року їх було близько 460 тисяч.

Найсильніше в червні поточного року порівняно з груднем 2021-го зменшилася кількість ліцензій таксі в Дагестані (на 77 відсотків) та Новосибірській області (на 55 відсотків).

Керівник центру компетенцій «Міжнародного євразійського форуму «Таксі» Станіслав Швагер назвав основною причиною відходу на нелегальне становище значне зростання тарифів ОСАЦВ для автомобілів таксі.

Згідно з даними Транспортної асоціації Московської агломерації, ціна поліса ОСАЦВ для юрособи, що здійснює перевезення легковим таксі, більша в 2,5 рази, ніж для машини юрособи без ліцензії таксі. Швагерус заявив, що для фізособи ОСАЦВ обійдеться в середньому в десять разів дешевше.

Раніше уряд Росії вніс до Державної Думи законопроекту про агрегаторів таксі, який розробив Мінтранс. У документі враховано всі запити галузі, які обговорювали протягом останніх років. На думку авторів законопроекту, нові норми, що вводяться, значно спростять роботу для декількох сотень тисяч самозайнятих водіїв таксі. Законопроект вперше фіксує роль агрегаторів таксі в галузі, в ньому встановлюються вимоги до водіїв, та прописуються умови роботи, у тому числі передбачена можливість оренди автомобілів таксі.