У США дізналися про перенесення «столиці ІД» в Дейр-ез-Зор

Угруповання «Ісламська держава» перенесло свою так звану столицю з сирійського міста Ракка в Дейр-ез-Зор через часті авіаударів і наступ сірійських загонів, підтримуваних Вашингтоном. Про це повідомляє Fox News з посиланням на джерело в Міноборони США.

За інформацією американських військових, вони з допомогою безпілотних літальних апаратів спостерігали, як протягом останніх двох місяців Ракку покинули сотні «бюрократів ІД». Вони прямували в місто Меядын, розташоване на Євфраті трохи південніше Дейр-ез-Зора.

Як наголошується, в найближчому майбутньому коаліція на чолі з США планує більш активний наступ на Ракку, і битва за місто неминуча, однак «уряду» ІД в ньому вже немає.

Наприкінці березня повідомлялося, що курдські формування хочуть включити Ракку в свою автономію після звільнення міста від терористів ІД.

Ракка — місто на півночі Сирії, було захоплене терористами ІД в 2014 році і вважається неофіційною столицею угруповання.

Сирійський Дейр-ез-Зор розташований на північному сході країни, приблизно в 130 кілометрах від Ракки. З 2014 року він перебуває на облоговому положенні. Підрозділи збройних сил змушені діяти, перебуваючи у фактичному оточенні. Постачання армії та мирного населення здійснюється виключно по повітрю. До теперішнього часу всі наземні дороги і шляхи, що ведуть до міста, блоковані екстремістами.