Україна приготувалася до постачання газу зі США

Для наступного опалювального сезону Україна може закуповувати газ у США, відповідні переговори зараз ведуться. Про це в ефірі телеканалу Bloomberg TV розповів голова “Нафтогазу” Юрій Вітренко.

За його словами, країна готується придбати за кордоном газ на суму до восьми мільярдів доларів. При цьому Київ обговорює з Вашингтоном не лише постачання, а й їхнє фінансування.

За допомогою американського зрідженого природного газу Україна може повністю або частково замінити трубопровідний, який з 2015 року вона купує в Європі. Вітренко зауважив, що газові контракти з Росією припинено у 2015 році, але на європейському ринку, де Україна купує газ, російське паливо має значну частку.

«Оскільки ми виступаємо за повне ембарго на російський газ, то вважаємо, що ЗПГ із США є найкращою альтернативою», — зазначив Вітренко.

Він визнав, що в короткостроковій перспективі американський газ не дозволить Європі повністю відмовитися від постачання з Росії, але за рахунок комбінації різних заходів вони можуть бути значно знижені.

Україна не має потужностей для прийому танкерів із ЗПГ, проте може отримувати газ після регазифікації через європейські трубопроводи. Зокрема, для цієї мети можна використати новий газопровід із Польщі до Словаччини, який з’єднує вузол у польському Страхоцині з компресорною станцією у Великій Капушанах у Словаччині, звідки можна передавати газ на газорозподільну станцію в Ужгороді.