Вашингтон пояснив відмову прийняти російську делегацію по Сирії

Джош ЕрнестВашингтон пояснив відмову прийняти російську делегацію для переговорів щодо Сирії. Причина — «небажання Москви зробити конструктивний внесок у боротьбу з “Ісламською державою” (ІД)». Про це в середу, 14 жовтня, заявив прес-секретар Білого дому Джош Ернест, відповідаючи на питання журналістів.

Делегація повинна була допомогти в координації військового співробітництва між США і Росією. «Ми говорили, що ми не зацікавлені в цьому, поки Росія не бажає вносити конструктивний внесок у нашу боротьбу з ІД», — пояснив представник адміністрації США.

Про відмову США прийняти делегацію на чолі з Медведєвим розповів глава російського МЗС Сергій Лавров. Виступаючи в Держдумі, міністр закордонних справ заявив, що Вашингтон не може ні направити американську делегацію до Москви, ні прийняти російську.

У Кремлі висловили жаль у зв’язку з рішенням Вашингтона. «Відмова від діалогу, тим більше, в такій чутливій ситуації, як ми маємо в Сирії, він не сприяє, скажімо так, швидкого порятунку цієї країни і всього регіону від так званоъ “Ісламської держави», — сказав прес-секретар Президента РФ Дмитро Пєсков.

13 жовтня Путін повідомив, що Росія запропонувала США провести переговори з врегулювання в Сирії на вищому військово-політичному рівні. «Я сказав, що ми можемо послати велику делегацію у Вашингтон для обговорення насамперед питань сирійського врегулювання, але поки що відповіді немає», — наголосив глава держави. За його словами, делегацію очолить Дмитро Медведєв, у неї могли б увійти військові на рівні заступника начальника Генерального штабу, а також представники спеціальних служб.