Виявлено роль генетики в імунітеті хворих на діабет

Німецькі та голландські медики виявили роль генетики в імунітеті хворих на діабет першого типу. Виявилося, що з певними генетичними варіаціями більш сприйнятливі до цього захворювання. Результати дослідження описані у статті у eLife.

Для цього вчені взяли зразки крові у 243 випробуваних з діабетом першого типу віком від 20 до 84 років. Потім науковці використовували метод генетичного асоціативного аналізу.

З’ясувалося, деякі генетичні комбінації, що визначають сприйнятливість до діабету першого типу, впливають на Т-клітини, які відіграють істотну роль в імунному захисті. Крім того, фахівці помітили, що білок CCR5 може вплинути на розвиток діабету через певні області геному. Усього було виділено 15 генетичних патернів, які впливають на імунні клітини при цьому захворюванні. Вчені сподіваються, що їх відкриття дозволить розпочати розробку нових методів лікування та препаратів для діабетиків.

У травні 2022 року фахівці з Університету Осло виявили, що хлорорганічні забруднювачі їжі навіть у малих кількостях можуть сприяти розвитку діабету першого типу.