Windows навчилася ізолювати заражені ПК

Вбудовані системи захисту Windows навчили блокувати небезпечні комп’ютери. Про це повідомляє видання BleepingComputer.

Фахівці медіа звернули увагу на функцію Microsoft Defender, що з’явилася, — вбудованого антивірусу для Windows. З’ясувалося, що захисна система може ізолювати певний комп’ютер, підключений до мережі, якщо з’ясується, що він був зламаний.

За словами авторів, при виявленні в мережі слідів зловмисників або заражених пристроїв, системні адміністратори можуть вказати на конкретне обладнання — у цьому випадку заражений ПК буде поміщений у карантин. Таким чином, Microsoft Defender дозволить локалізувати проблему та захистити інші пристрої в мережі від завантаження шкідливих програм. Зазначається, що ця опція буде корисна технічним фахівцям організацій.

“Це нововведення може допомогти запобігти атакі на сусідні пристрої, поки фахівці із забезпечення безпеки не знайдуть, ідентифікують і усунуть загрозу на скомпрометованому комп’ютері”, – пояснили нову функцію в Microsoft. Оновлений Microsoft Defender доступний для всіх комп’ютерів, що працюють на базі Windows 10, Windows Server 2019 та пізніших версій.