Єгипет купив у Франції два «Містралі», що призначалися Росії

Вертольотоносець класу «Містраль» на верфях у Сент-НазерПариж і Каїр підписали контракт на купівлю Єгиптом двох вертольотоносців типу «Містраль», що раніше призначалися для Росії.

Урочиста церемонія підписання відбулася вдень 10 жовтня в палаці «Аль-Іттіхад» в Каїрі в присутності президента Абдель Фаттаха ас-Сісі і прем’єр-міністра Франції Мануеля Вальса.

Про плани придбання Каїром двох кораблів типу «Містраль» було оголошено 23 вересня.

Тоді ж стало відомо, що вартість контракту Франції та Єгипту про продаж двох вертольотоносців типу «Містраль» складе близько 950 мільйонів євро. Єгипет має намір закупити 30 палубних вертольотів Ка-52К для придбаних у Франції кораблів типу «Містраль».

Як стверджувало видання La Tribuneа, Каїр планує розмістити «Містралі» на Червоному і Середземному морях для можливої участі в конфліктах, що відбуваються в Лівії і Ємені.

Контракт на будівництво Францією двох «Містралів» для ВМФ Росії — «Владивосток» і «Севастополя» — вартістю 1,2 мільярда євро був укладений в 2011 році. У 2015-му договір був розірваний через агресію Росії стосовно України, анексію Криму і збройну підтримку військового конфлікту на Донбасі.

У Кремлі заявили, що Франція перерахувала кошти, виплачені Росією за контрактом (мова йде про 950 мільйонів євро), а після повернення обладнання Париж отримає право власності і зможе розпоряджатися кораблями.