ЗМІ повідомили про дозвіл пілотам НАТО відкривати вогонь по літаках ВКЗ Росії

«Торнадо» ВПС ВеликобританіїПілотам країн НАТО, які беруть участь у нанесенні ударів по позиціях ісламістів в Іраку, дозволили відкривати вогонь у відповідь у разі атаки російських бойових літаків. З таким твердженням виступив британський таблоїд Daily Star Sunday з посиланням на джерела в Міністерстві оборони Сполученого Королівства.

Дозвіл на відкриття вогню у відповідь, за інформацією видання, зокрема, віддано пілотам британських винищувачів-бомбардувальників «Торнадо», які оснащені ракетами класу «повітря-повітря». У той же час льотчикам коаліції рекомендовано «будь-якою ціною уникати контакту з російськими винищувачами».

На такий крок, як стверджує Daily Star Sunday, вирішено піти після того, як Лондон визнав, що ситуація на Близькому Сході загострилася через операції Росії в Сирії. «Ніхто не знає, що росіяни будуть робити далі. Ми не знаємо, як вони відреагують, якщо зустрінуться з західним винищувачем. Коли літаки літають на надзвукових швидкостях, в повітряному просторі швидко стає тісно. Може відбутися зіткнення або російський льотчик може бути помилково збитий», — заявило джерело.

Варто відзначити, що в даний час, незважаючи на раніше висловлену зацікавленість влади в Багдаді, Росія не завдає ударів по позиціях терористів в Іраку, обмежуючись операцією в Сирії.

10 жовтня представники Міністерства оборони Росії і Пентагону обговорили в ході відеоконференції безпеку польотів над Сирією. Найближчим часом мають відбутися повторні переговори. Попередня відеоконференція між військовими Росії і США відбулася 1 жовтня. Як повідомили в Пентагоні, переговори були присвячені дій екіпажів Повітряно-космічних сил РФ в Сирії, щоб уникнути конфліктних ситуацій під час бойових вильотів.

Пентагон 6 жовтня закликав Москву терміново відповісти на запит про узгодження правил взаємодії в повітряному просторі Сирії. У той же день Міноборони Росії запропонувало військовим аташе країн, що входять в міжнародну коаліцію боротьби з ІД, передати наявну розвідінформацію про районах дислокації бойовиків в Сирії. Однак у Вашингтоні до подібної ідеї поставилися скептично.

7 жовтня в Пентагоні заявили, що літальний апарат міжнародної коаліції, що бере участь в нанесенні ударів по позиціях «Ісламської держави» в Сирії, був змушений змінити маршрут, щоб уникнути небезпечного зближення з російським літаком.