Зростання цін у Канаді побило 40-річний рекорд

Річна інфляція в Канаді у травні 2022 року досягла 7,7 відсотка, розігнавшись із рівня 6,8 відсотка у квітні. Показник зростання цін став максимальним майже за 40 років — з 1983 року, свідчать дані статистичного бюро країни.

Без урахування вартості бензину, яка зросла на 12 відсотків у місячному вираженні та на 48 відсотків — у річному, споживчі ціни у травні з урахуванням сезонних коливань піднялися на 6,3 відсотка після підвищення на 5,8 відсотка у квітні. Інфляція без урахування цін на продукти харчування та електрику побила 30-річний рекорд – 5,2 відсотка.

До того ж у категорії «електроенергія» спостерігалося найбільше зростання — плюс 34,8 відсотка порівняно з аналогічним періодом 2021 року. Статистичне бюро пояснює, що ціни на сиру нафту у травні зросли через підвищення попиту та нестабільності на енергетичних ринках на тлі війни в Україні.

У річному вираженні у травні ціни в середньому зростали швидше, ніж заробітна плата населення. Bloomberg зазначає, що такий стан справ може перешкоджати економічному зростанню країни.

Рекордне зростання цін спостерігається у США, Великій Британії, а також по всій Європі. Зростання цін у Штатах у травні стало рекордним з грудня 1981 року, склавши 8,6 відсотка. При цьому річна інфляція у єврозоні у травні прискорилася до 8,1 відсотка. Йдеться про сьомий поспіль рекорд — у квітні показник сягав 7,4 відсотка. Основний внесок робить подорожчання енергоносіїв.