Сьогодні у світі: Статті за жовтень 2009 року

Правила винайму квартири

22.10.2009

квартира У Росії як і раніше дозволити собі власне житло можуть не багато хто. Москва ж так взагалі ділиться на дві половини - ті, хто здає квартири, і ті, хто їх знімає. Як мінімум друга половина жителів столиці сподівалися, що у кризи буде і позитивний ефект - необгрунтовано завищені ціни на оренду квартир знизяться, як і у всьому світі. А на практиці ціни не впали, а швидше трохи сіли.

Отож, основні поради, як винайняти квартиру, не потрапивши в халепу.

1. Найдешевший варіант - аренда квартир без посредников. Але найбезпечніше це робити через знайомих. Можна пошукати пропозиції на співтовариствах в Інтернеті. Але тоді будьте готові, що вас все одно дістануть дзвінками ріелтори.

2. Всі ріелторські агентства працюють з одними і тими ж базами даних. Найпопулярніша - ЦІАН, яка знаходиться у відкритому доступі в Інтернеті (cian.ru). Деякі ріелтори здають свої варіанти з комісією не в 100%, а в 50 - 70%. Таким чином можна заощадити.

3. Торгуйтеся. Зараз ціни дійсно знизилися і пропозицій про здачу квартир більше, ніж охочих їх зняти. Можна диктувати умови.

Уважно самі перевірте документи на власність квартири. Від цього залежить, виселять вас завтра на вулицю чи ні.

4. Якщо ріелтор на перегляд квартири одночасно з вами приводить інших клієнтів, не поспішайте погоджуватися на всі умови. Зіштовхнути конкурентів - випробуваний спосіб здати житло за завищеною ціною. Клієнт, переляканий тим, що квартира може піти з-під носа, згоден переплатити.

5. Знімаючи квартиру, де одна з кімнат замкнута, дізнайтеся, чи буде господар приходити, щоб залишити речі або переночувати в кімнаті, яка не здається. Бувають випадки, коли власники житла здають всю квартиру, а потім з'ясовується, що вам здали всього лише кімнату.

6. Буває, що агент по телефону називає одну ціну житла, а показуючи квартиру - іншу. Мовляв, дуже багато охочих знайшлося на цей варіант. Сміливо торгуйтеся, тому що це чергова розводка.

7. Перевіряйте ключі, побутову і сантехніку і лише після цього підписуйте договір.

8. Вимагайте зафіксувати в договорі, протягом якого терміну орендна платня не підвищуватиметься. Тобто, тут необхідний такий самий підхід, як і в інших випадках коли ви берете, щось в оренду, наприклад, замовляєте хостинг, чи берете у лізинг автомобіль.

9. У договорі повинна бути детально прописана частка застави. Цю суму ви платите як гарантію на випадок, якщо заллєте сусідів, зламаєте техніку. Якщо ж все нормально, як правило, гроші йдуть на оплату останнього місяця мешкання в цій квартирі.