Бородаті чоловіки оголошені головними сексистами

borchol250f0Учені з Австралії з’ясували, що бородаті чоловіки, як правило, дотримуються недоброзичливих сексистських поглядів на жінок. Результати своїх досліджень автори опублікували в журналі Archives of Sexual Behaviour, а коротко з ними можна ознайомитися на сайті видання cupol.lviv.ua.

У своєму дослідженні вчені опитали понад 500 чоловіків у віці від 18 до 72 років. Респонденти були розподілені на категорії, які залежали від ступеня брітості їхні обличчя. Вчених цікавили сексистські висловлювання чоловіків, які були класифіковані на доброзичливі і недоброзичливі.

Всього в опитуванні брали участь приблизно сім з десяти чоловіків, які мали бороди або довгу щетину. Більшість з таких чоловіків виявилися прихильниками недоброзичливих сексистських поглядів на жінок. До них відносяться застаріле, образливе і патріархальне ставлення до жінки, для якої основним авторитетом повинен бути чоловік.

Прихильників доброзичливого сексизму виявилося менше. На думку вчених, в останньому випадку чоловік пропускає жінку вперед, відкриває перед нею двері або поступається місцем у громадському транспорті. Приблизно третина опитаних чоловіків не виявила будь-яких сексистських проявів.

Вчені вважають, що сексизм чоловіків з рясною рослинністю на обличчі може бути пов’язаний зі сприйняттям ними бороди як символу мужності і домінування. Прихильники патріархальних поглядів, на думку фахівців, таким чином схильні підтримувати уявлення про свою перевагу за допомогою бороди.