Brexit позбавив найбагатших людей світу 127 мільярдів доларів

Bloomberg підрахував, що 400 найбагатших людей світу втратили за день 127,4 мільярда доларів на тлі новин з Великобританії, де прихильники припинення членства цієї країни в Євросоюзі здобули перемогу на референдумі. Відомості про збитки були отримані на основі аналізу даних, включених у Bloomberg Billionaires Index.

У п’ятницю, 24 червня, через обвал на глобальному фондовому ринку мільярдери втратили 3,2 відсотка вартості своїх активів. Тепер в цілому вони мають 3,9 трильйона доларів.

Найбільші втрати поніс іспанський бізнесмен Амансіо Ортега, засновник компанії Inditex (бренди Zara, Oysho, Massimo Dutti, Bershka, Pull and Bear, Stradivarius). Ортега — найбільш забезпечена людина в Європі — залишився без шести мільярдів доларів.

Ще дев’ять осіб втратили більше мільярда доларів кожен, пише turutmekar.com. Серед них — співзасновник Microsoft Білл Гейтс, а також глава Amazon Джефф Безос.

У четвер, 23 червня, у Великобританії пройшов референдум з питання про подальше перебування країни в ЄС. Прихильники Brexit (скорочення від словосполучення British exit), тобто виходу з блоку, перемогли з 51,9 відсотка голосів.