CNN повідомив про спроби Росії вплинути на вибори в США через радника Трампа

Картер Пейдж

Росія намагалася втрутитися у вибори президента США в 2016 році, «упровадившись в кампанію» Дональда Трампа через його помічників. До таких висновків прийшли співробітники Федерального бюро розслідувань (ФБР), повідомляє CNN з посиланням на неназваних чиновників.

За даними американських спецслужб, Москва, зокрема, нібито намагалася вплинути на кампанію республіканця через його колишнього радника Картера Пейджа. При цьому не встановлено, чи знав чоловік, що його використовують. Джерело припускає, що він спілкувався з російськими агентами, не знаючи, з ким має справу.

Уточнюється, що Пейдж був не єдиним радником Трампа, що контактували з російськими чиновниками в ході передвиборної гонки.

Пейдж був найнятий в березні 2016 року і вважався одним з радників Трампа. Після того як у вересні того ж року в ЗМІ з’явилася інформація, що американські спецслужби перевіряють його на предмет можливих зв’язків з владними структурами Росії, в оточенні Трампа заявили, що Пейдж не працює на виборчу кампанію.

Вашингтон регулярно звинувачує Москву у втручанні в хід американських виборів шляхом хакерських атак. Відповідні твердження, зокрема, містилися в опублікованій у січні розсекреченої частині доповіді, підготовленого Центральним розвідувальним управлінням, Федеральним бюро розслідувань та Агентством національної безпеки США. Там говорилося, що президент Росії Володимир Путін особисто доручив організувати кампанію, щоб зганьбити кандидата в президенти від Демократичної партії Хілларі Клінтон і домогтися перемоги Трампа, пише газета Поступ.