Два кандидати вийшли у фінал боротьби за посаду прем’єра Британії

У фінал боротьби за посаду прем’єра Британії вийшли два кандидати — колишній міністр фінансів Великобританії Ріші Сунак та чинний голова міністерства закордонних справ країни Ліз Трасс. Про це повідомляє телеканал Sky News із посиланням на підсумки голосування.

У середу, 20 липня, голова так званого Комітету 1922 року (парламентської групи від Консервативної партії в Палаті громад Великобританії) сер Грем Бреді оголосив підсумки п’ятого раунду внутрішньопартійного голосування. Він повідомив, що молодший міністр із торгівельної політики Великобританії Пенні Мордонт отримала найменше голосів (105) і вибуває із боротьби.

З його слів, Ріші Сунак зміцнив своє лідерство, набравши 137 голосів, у свою чергу Ліз Трасс заручилася підтримкою 113 депутатів. Тепер Сунак і Трасс як «фіналісти» братимуть участь у голосуванні консерваторів. До 5 вересня проголосувати мають близько 200 тисяч членів Консервативної партії по всій Великій Британії.

Читайте також: Львівщина готується до очного навчання: бракує понад 100 автобусів 

У ході попереднього раунду виборів прем’єр-міністра королівства екс-глава Мінфіну вкотре набрав найбільшу кількість голосів. За Сунака проголосували 118 депутатів.

7 липня прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон, який змінив Терезу Мей у 2019 році, оголосив про звільнення з посади прем’єра країни та голови Консервативної партії. Рішення пов’язане із секс-скандалом, викликаним п’яними домаганнями його протеже, заступника координатора парламентської фракції Консервативної партії Кріса Пінчера. При цьому Джонсон підкреслив, що не підтримуватиме публічно жодного з кандидатів.