Два уряди Лівії домовилися про врегулювання конфлікту

livc45a76У Лівії обидві структури, що претендують на владу — Загальний національний конгрес в Тріполі і визнаний міжнародним співтовариством уряд у Тобруку домовилися про основні засади врегулювання конфлікту. Про це повідомляє Sky News Arabia.

Сторони підписали «Декларацію принципів». Згідно з документом, обидва центри влади приступають до підготовки загальних парламентських виборів, які повинні пройти в період до двох років.

Спочатку з метою подолання двовладдя буде сформований комітет з 10 членів, половина яких буде делегована ВНК, половина тобрукським урядом. Йому належить обрати президента, також від кожної із сторін буде обраний представник у ранзі його заступника.

Крім того, буде сформовано уряд національної єдності. Президент і два заступники-представники будуть представляти собою тимчасовий верховний орган влади — «президія ради міністрів».

Також представники сторін переглянуть Конституцію країни.

Після повалення і вбивства засновника Лівійської Джамахірії полковника Муаммара Каддафі за підтримки країн Заходу в 2011 році в Лівії єдине керівництво так і не було сформовано. В даний час в країні діють два уряди: демократично обраний і визнаний світовим співтовариством працює в Тобруці, а ісламістський — в Тріполі.

Перші повідомлення про готовність конфліктуючих сторін сформувати єдиний уряд з’явилися восени. Спецпосланець ООН Бернардіно Леон 22 вересня заявив про складання фінального тексту мирної угоди між Тріполі і Тобруком. Його передали сторонам конфлікту для погодження. Був, зокрема, узгоджений список кандидатів в уряд національної єдності, який, як повідомлялося тоді, повинен очолити Файєз Саррадж.