Економіка збанкрутілої країни «цілком обвалилася»

Прем’єр-міністр Шрі-Ланки Раніл Вікремесінгхе заявив, що країна, яка оголосила про банкрутство в середині квітня, зараз зіткнулася з серйозним економічним колапсом. Слова глави держави наводить The Economic Times.

На даний час у державі відсутні бензин та інші види палива, ліки, а також імпортні продовольчі товари. «Зараз ми зіткнулися з набагато серйознішою ситуацією, крім нестачі палива, газу, електрики та продовольства. Наша економіка повністю впала. Це найсерйозніша проблема, яка стоїть перед нами сьогодні», – повідомив прем’єр-міністр.

Шрі-Ланка зіткнулася з найгіршою фінансовою кризою з моменту здобуття незалежності у 1948 році. Через дефіцит грошових коштів країна не може купувати нафту, що імпортується, і намагається знайти готівку, щоб заплатити за паливо. Проте постачальники по всьому світу відмовляються відвантажувати нафту до Шрі-Ланки, оскільки борг найбільшої нафтогазової компанії країни Ceylon Petroleum Corporation на сьогоднішній день становить 700 мільйонів доларів.

Для стабілізації ситуації з паливом країни Шрі-Ланка почала вести переговори з низкою російських компаній про отримання сирої нафти в кредит. Деякі з них вже відповіли, повідомив міністр енергетики держави Канчана Віджесекера.